Az Első Magyar Minősített Szépségipari Szakemberek Egyesülete egyedülálló módon létrehozott egy kártérítési alapot, melyet folyamatosan tölt a befizetett tagdíjak bizonyos hányadából és a pártoló tagok által az egyesületen keresztül megkötött felelősségbiztosítások összegének bizonyos százalékából, amelyet a biztosító juttat vissza kifejezetten azzal a céllal, hogy gyarapítsa az egyesület kártérítési alapját.

Milyen célt szolgál a kártérítési alap?

A kártérítési alap egyedülálló módon azt a célt szolgálja, hogy olyan pórul járt vendégeken segítsen, akik nem tudtak érvényt szerezni valós kárigényüknek - amennyiben a kárt magát is egyesületünk egyik tagja okozta.

Tehát nem tudtak megegyezni a szolgáltatóval aki miatt a kárt elszenvedték, illetve nem volt módjuk azt a biztosítónál érvényesíteni, vagy jogi útra terelni.

Egyesületünk fenntartja a jogot, hogy saját belátása szerint döntsön, kizárólag méltányossági alapon! Itt hangsúlyozzuk, hogy az Egyesület nem vállal semmilyen kártérítési kötelezettséget.  Az általa finanszírozni kívánt  eseteket az Egyesület önmaga választja ki, mindenféle külső befolyás vagy ráhatás nélkül, szubjektív szempontok szerint. Kizárólag az Elnökség dönt, hogy melyik ügyben óhajt és milyen mértékig kártérítést fizetni, teljesen önkéntes alapon mindenféle kötelezettség nélkül.